Szórt púrhab szigetelés
A szórt purhab technológia napjaink egyik legmegbízhatóbb szigetelési formája, ami a többi eljárással össze sem hasonlítható. Nemcsak huzatmentesen zár, de kiváló hőszigetelő és tökéletesen vízzáró jelleggel is rendelkezik.
Más termékekkel nem helyettesíthető, mivel csak több anyag együttes összeépítésével lehet elérni ugyanezt a hatékonyságot. Ezért az építőipar elsőszámú szigetelése a szórt poliuretán hab.
Cégünk nagy tapasztalattal rendelkező munkatársai vállalják családi házak, csarnokok, ipari létesítmények, állattartó telepek szigetelését gépi szórt purhab technológiával. A púrhab elsőrendű szigetelési képessége ipari és magánjellegű felhasználásnál egyaránt hasznosítható.
A szórt purhab hatásmechanizmusának kulcsa, hogy légzárat alkotva segít kiküszöbölni a hiányos, elégtelen szigetelések okozta hátrányokat. Ráadásul épületen belül és kívül is alkalmazható.
Segít huzatmentessé alakítani a tetőteret, miközben a páraszellőző tulajdonsága által a nedvességet sem tartja a szarufák között. Nem öregszik és nem gombásodik. Meggátolja a penészesedést és a dohosodást, miközben vágási veszteséggel sem jár a használata.
Csapatunk nagy tapasztalattal rendelkezik a területen, a purhab szigetelés minőségével garantáltan elégedett lesz!
Megbízható profi cégre bízhatja a kivitelezést.
A beérkezett árajánlatkérést megvizsgálva és egyeztetve szükséges lehet a helyszínen felmérni az épület jelenlegi állapotát.
Csak így adhatunk pontos árajánlatot, viszont helyszíni felmérést ingyen végezzük.
A purhab szigetelés nem a legolcsóbb, de kétségkívül a leghatékonyabb energiatakarékossági megoldásnak számít.
Hosszú távon számolva a legjobb ár-érték arányú szigetelést kapjuk.
Nem kell hosszú időre feladni otthonának kényelmét, vagy kiesni a termelésből. Egy nap alatt akár 300 m2-t is tudunk szigetelni.
A tervezett határidőkkel bátran számolhat, pontos ütemterv szerint dolgozunk.
Ha a purhab szigetelésével bennünket bíz meg, úgy az általunk elvégzett munka után 10 év írásos garanciát adunk.
Ezt teljes nyugalommal tesszük, bízva a purhab szigetelés minőségében.
Nálunk nincsenek rejtett költségek, ezzel együtt kellemetlen negatív meglepetésektől sem szükséges tartania.
Továbbá igyekszünk a legjobb árat adni a piacon, a magas minőség mellett.
Előnyök és hasznosság
Tökéletesítjük és kiegyensúlyozzuk ingatlanának belső klímáját.
Új generációs hőszigeteléssel, vízszigeteléssel és hangszigeteléssel növeljük ingatlanának értékét és energiatakarékosságát.
A poliuretán habok két alaptípusa:
A nyitott cellás purhab inkább beltéri használathoz javasolt:
A zárt cellás purhab merevebb szerkezetű, lassabban tágul. Vízálló és szilárd jellege miatt kültéren, illetve a magas páratartalmú helyiségekben egyaránt alkalmazható:
A szórt purhab egy sokoldalú anyagként képes eleget tenni az elvárásoknak, lehetővé téve akár komplexebb épületek hatékony szigetelését.
A leginkább szóba jöhető
A szórt purhab szigetelés hatékony eszközként szolgálhat családi házak ferde tetőszerkezetének hő-, és vízszigeteléséhez, porhó elleni védelemhez, a huzat ellen, továbbá födémre fújva a nyári meleg és a téli hideg ellen is. A páradiffúzív tulajdonsága által a penészesedés és a dohosodás elleni védekezésben is segíthet.
Tetőtér szigeteléséhez közvetlenül a biztonsági vízszigetelő fóliára, vagy a födémszerkezetre célszerű feljuttatni. Ezután a kívánt vastagsághoz igazítható. A zárt cellás purhab közvetlenül a cserépre is fújható, praktikus vízzáró réteget létrehozva.
7-8 cm zárt cellás purhab szigeteléssel már látványos fűtésmegtakarítás érhető el. Purhab szigeteléssel a tetőtéri lakások nyári erőteljes felmelegedése is kiküszöbölhető, növelve ezáltal a komfortérzetet.
A tetőtér és a padlástér purhab segítségével történő szigetelése akár 75% megtakarítást eredményezhet a fűtés energiaszükségletét tekintve.
Tudta, hogy a hőveszteség 20-25%-os aránya a födémen vagy a mennyezeten át távozik? Ez indokolja a födém erősebb, jobb minőségű szigeteléssel történő ellátását, jelentős energiamegtakarítást elérve így.
Szórt purhab segítségével lépésálló felület érhető el, amely elsőrendű hőszigetelő és kiváló vízzáró réteget képezhet. Ez különösen a régebben épült ingatlanoknál lehet fontos.
A nyitott cellás purhab ideális a könnyűszerkezetes házak, faházak szigeteléséhez. Faházaknál például az egybefüggő habréteg gyakorlatilag 100%-ban segít megszüntetni a hőveszteséget. A nyitott cellás hab ráadásul a faszerkezet nedvességtartalmát is kiszellőzteti, tartósabb és penészesedéstől mentes állagot biztosítva.
A zárt cellás szórt purhab a helyszíni gyártásnak köszönhetően illesztés mentes, egybefüggő felületet
alkotva képez hőhídmentes felületet a padlónál, páratlan hőszigetelési képességet jelentve a
gyakorlatban. Ráadásul vízzáró réteget is alkot, a sűrűsége miatt pedig könnyedén helyezhető el rajta
a szerelőbeton.
Pinceszigetelést kívülről érdemes elvégezni, hogy meg tudjuk akadályozni a nedvesség bejutását az épületbe.
A pincelábazatot az alappal együtt kívülről körbe kell ásni, majd zárt cellás purhabbal tudunk varratmentes, vízzáró szigetelő felületet létrehozni. Pincemennyezet szigetelést is szoktunk végezni, amennyiben arra van szükség, hogy a felette lévő lakótér alja is le legyen szigetelve, azaz megszüntessük a hőveszteséget a padlószint alatt.
A szórt purhab a lapostetőnél is a legmegbízhatóbb szigetelési formát jelenti, legyen szó akár új,
akár régi tetők szigeteléséről. A technológia alkalmazásával egy lépésben oldható meg
hosszútávra az épület lapostetejének víz-, és hőszigetelése.
Teljes mértékben egybefüggő réteget alkotva, amely 100%-an vízzáró, illesztési és toldási pontoktól
mentes felületet alkotva, amellyel akár az épület dilatációs mozgásából adódó problémák is
kiküszöbölhetők.
A kivitelezéséhez a régi szigetelés eltávolítása sem szükséges, komoly anyagi megtakarítást lehetővé
téve. Ráadásul a könnyű súlya alacsony terhelést jelent az épületre nézve, viszont mégis egy lépésálló
és terhelhető felületről van szó.
Akár új, akár régi csarnok szigetelése a cél, a szórt purhab optimális választást kínál. Nemcsak hatékonyan alkalmazható, hanem évszaktól függetlenül segíthet ideális mértékben redukálni a csarnok potenciális hőveszteségeit.
Lényeges szempont a fémszerkezetek okozta hőhidak, illetve a felületeken kicsapódó pára áthidalása. Már a legvékonyabb purhab szigetelés is segíthet az ebből fakadó károk elkerülésében. Nem beszélve az illesztéseknél beszivárgó, víz, porhó, a kicsapódó és lecsöpögő pára, a vékony lemezfelületek hőszigetelését érintő rendellenességek megoldásáról.
Szórt purhab szigeteléssel megoldható az épület hő- és vízszigetelése, megszüntethető a páralecsapódás, a tetőszerkezet illesztési pontjainál és a rögzítő csavaroknál történő beázásokkal együtt.
Ezeknél a szerkezeteknél minden csavar egy-egy beázási pontot jelenthet. Az alakkövető tulajdonsággal rendelkező szórt purhab segíthet kijavítani a tetőszerkezet hiányosságait, hatékonyan befedve a csavarokat.
Az egybefüggő felületnek hála évtizedekre előre letudható a gabonatárolók, magtárak hő- és vízszigetelése, egyenletes hőmérsékletet biztosítva, elkerülve a páralecsapódást is.
A purhab nemcsak ár/érték arányban, hanem a következők miatt is ideális választást jelenthet:
A hőmérséklet túlzott ingadózása negatív hatást gyakorolhat az istállóban, ólakban állattartó telepeken tartott állatok fejlődésére. Purhab szigeteléssel viszont nemcsak az ideális belső hőmérséklet biztosítható, hanem a páralecsapódás is elkerülhető.
Mindezt meglévő tetők cseréje és komolyabb munkálatok nélkül. Jelentős összeget megtakarítva, hosszútávon is hozzáadott értéket jelentő minőségben, és az állattartás hatékonyságát is pozitívan befolyásolva.
Sőt, purhab szigeteléssel higiénia szempontjából is javítható az állattartó telepek állapota, hiszen a szigetelés teljesen egybefüggő légtömör vízálló és tisztítható felületet hozhat létre. Mindezt a nemkívánatos penészesedés nélkül, elkerülve a páralecsapódást és a csöpögést.
Kulcsfontosságú feladat gondoskodni a megfelelő minőséget jelentő hő- és vízszigetelésről és a párakicsapódás elkerüléséről annak érdekében, hogy optimális feltételek álljanak rendelkezésre a termények raktározásához.
A szórt habos kiválóan alkalmas az silók tetőszerkezetének és lábazatának a külső szigeteléséhez, pára elleni és vízszigeteléshez, illetve a tárolók hőszigeteléséhez. Azzal együtt, hogy a purhab szigeteléssel a beázások, hőingadozások elleni védelem is megoldható.
Az ilyen jellegű épületek szigetelésének hiánya hatalmas anyagi károkhoz vezethet. Megsínyli az állatállomány is a rossz hőmérsékleti viszonyokat, de az épületekben tárolt terményben vagy műszaki berendezésekben is nagy károk keletkezhetnek.
A tartályok kerek szerkezete miatt a szórt poliuretán hab gyakorlatilag az egyetlen kézenfekvő eszköz a hézagmentes, felfekvő szigetelés kivitelezéséhez. További érv a poliuretán hab alkalmazása mellett, hogy a kiváló tapadó képessége és stabilitása miatt magas tartályoknál sem csúszik le, miközben hosszú éveken át biztosíthatja a szigetelés kifogástalan minőségét.
A szórt purhab nemcsak hatékony, hanem anyagi szempontból is kedvező választást jelent a tároló tartályok szigeteléséhez. Már csak azért is, mivel a szigetelési rétegek által tetszőleges bevonatvastagság kivitelezhető.
Nagy előnye a szigetelésnek, hogy talajba süllyesztésnél sem veszi fel a vizet, miközben festékréteg vagy bitumenbevonat is felhordható rá, ráadásul hosszú évekre megoldhatja a tartály hatékony védelmét.
A szórt hab ebben a tekintetben is hatásos eszköz, tetszőleges szigetelési vastagság mellett. Tartós megoldásként, akár magasabb hőmérséklet mellett is. Miközben hagyományos eszközökkel a szigetelés borzasztó drágán volna megvalósítható, a purhab szigetelés költséghatékony alternatívát jelent.
Purhab segítségével hézagmentesen alakítható ki víz- és hőszigetelés medencéknél, aknáknál, víztározóknál.
Elsősorban a zárt cellás habot használhatjuk fel szokatlan szerkezeti kialakításokban.
Fontos leszögezni, hogy a purhab szigetelés elsősorban a könnyűszerkezetes építkezések falszigetelésére lett kitalálva.
Amennyiben könnyűszerkezetes ház építéséhez keres megoldást, akkor a legjobb helyen jár!
Hagyományos téglaépület szigetelésénél korlátozottabbak a lehetőségek. Csak kevésbé tagolt homlokzatoknál lehetséges, amit minden oldalról legalább 2 méter szélességben meg kell tudni közelíteni, fel kell tudni állványozni. Ha ezek a lehetőségek nem adottak, akkor szóba sem jöhet a purhab szigetelés.
A legegyszerűbben, leggyorsabban elkészíthető homlokzati hőszigetelés a lefestett poliuretán hab:
Igaz, a homlokzat egy tapasztott vályogfalra fog hasonlítani. De egy hátsó homlokzaton, tanyán, istállóépületen ez igazán nem zavaró, főleg, ha figyelembe vesszük az általa elért energiamegtakarítást.
Nagy kihívás egy olyan régi épület lakhatóvá tétele, melynek falai alatt még nem készült vízszigetelés. A falak megfelelően előkészített belső felületére 4-5 cm zárt cellás purhabot felhordva megszüntetünk minden kellemetlen dohszagot, átnedvesedést, vizesedést.
A hab egyben párazáró réteg is, és mivel résmentesen tapad a falfelületre, gombásodás, penészedés sem lehetséges levegő hiányában. Műemléki épületek esetén különösen fontos az eredeti szerkezetek érintetlenül hagyása; a zárt cellás habbal történő konzerválás nagyszerű felújítási lehetőséget teremt mind a falakon, mind a tetőfedés esetén.
Ahogy drágulnak az energiahordozók, úgy válik egyre sürgetőbbé meglévő szerkezeteink hatékony felújítása, hőszigetelése. Beépített tetőterét senki nem szeretné feldúlni a hőszigetelés cseréje miatt. Zárt cellás szórt poliuretán habbal megoldható mindez kívülről, a beltér érintetlenül hagyásával.
A cserépfedés visszaszedése után a tetőfóliát el kell távolítani. Nem lesz rá szükség, a helyét átveszi a vízhatlan hab. Kiszedve a régi hőszigetelést, a szarufaköz kitölthető zárt cellás habbal (általában 8 cm-t szoktunk javasolni).
Sőt, egyfajta hőhídmentesítés is megoldható, a szigetelést a szarufa oldalára felvezetve, a lécezés között vékonyan megszórva. A hab olyan réseket is megtalál, melyek szabad szemmel nem is láthatók. A tapasztalatok szerint azonnali 30-40%-os fűtésiköltség-megtakarítás jelentkezik, nem beszélve a nyári túlhevülés megszűnéséről.
A zárt áruszállítók utólagos szórt purhab szigeteléssel alkalmassá tehetők hűtött, temperált áruk szállítására. A szigetelőanyag a kedvező hőszigetelő tulajdonságaiból kifolyólag már kisebb rétegvastagságban teljesíti az előírt hőtechnikai tulajdonságokat, ezáltal nem vesz el felesleges helyet a raktérből.
A felület könnyen tisztán tartható, mosható, bármilyen további felületkezeléssel ellátható igény szerint. A szigetelés könnyű súlya miatt csak minimálisan csökken a teherautó terhelhetősége.
Kifejezetten takarékos
A zárt cellás purhabot pazarlás 10-12 cm feletti vastagságban elkészíteni. Ugyanis hiába növeljük a réteget, a hőszigetelő hatás már csak elhanyagolható mértékben növekszik. Az is látszik viszont, hogy már 3 cm "vékonyságban" megfogja a hőveszteség háromnegyedét!
Ez alapján mertünk ajánlani egy passzívház fagerendákból és egy réteg hajópadlóból álló fafödémjére csupán 10 cm vastag zárt cellás hab hőszigetelést, mely végül el is készült mindenféle huzat- és párazáró fólia, ill. ragasztó-tömítő szalagok nélkül.
A vonatkozó hőtechnikai számítások szerint legalább 20 cm vastagon kellett volna felhordani, hogy megfeleljen a passzívházak szigorú hőszigetelési előírásainak, ennek ellenére az épület gyönyörűen működik passzív házként - hagyományos fűtés nélkül!
Ezen túlmenően itt is bebizonyosodott a habszigetelés felülmúlhatatlan hőszigetelési képessége. Az elvégzett felmérések szerint az 5 cm vastag szórt poliuretán hab annyira lecsökkentette a szigetelt épületek energiaköltségeit, hogy a tetőszigetelések ára átlagosan 4,5 év alatt megtérült a beruházóknak!
A szórt hab a legtöbb meglévő tetőfajtára gond nélkül felhordható, és alkalmazásakor a meglévő szigetelés bontási, valamint a keletkezett (általában veszélyes) hulladék ártalmatlanítási költsége megtakarítható. Több évtizedes életciklusa végén pedig, ellentétben más szigetelési eljárásokkal, nem kell elbontani, egyszerű rászórással és bevonatolással újra évtizedekig védi az épületeket.
A kérdést talán jobb úgy feltenni, miért nem szigetelnek ennyire a hagyományos anyagok? A hőtechnikai számítás olyan tulajdonságokat feltételez minden hőszigetelés esetében, melyek kizárólag a helyszínen szórt poliuretán habok jellegzetességei:
Viszont már az 5 cm zárt cellás purhabbal hőszigetelt falú ház minden esetben kevesebb energiaköltséggel működtethető, mint a szálas anyaggal akár 20 cm vastagon "teletömött" falszerkezetű épület.
A helyszínen szórt purhabok jelenleg a kereskedelmi forgalomban elérhető leghatékonyabb hőszigetelő anyagok. Bár papíron léteznek hasonló, talán jobb hőszigetelési képességű anyagok, valamint olcsóbb megoldások, de a beépítés utáni teljesítményt tekintve toronymagasan vezetnek a szórt poliuretánok.
A hagyományos hőszigetelő rendszerekhez képest a szórt purhab:
A légzárás, a huzatmentesség fontosságát nem lehet eléggé kihangsúlyozni. Ha a mozgó kültéri levegő képes bármilyen módon bejutni a hőszigetelésünk mögé, gyakorlatilag semlegesíti a szigetelő funkciót, bármilyen vastag is legyen réteg.
Könnyű kitalálni, hol szivároghat a levegő:
Filtrációs hőveszteségnek hívják az így elszökő beltéri levegőt. A mértékéről megoszlanak a vélemények, de akár kolosszális méreteket is ölthet. Gondoljunk csak egy padlástéren átfújó hideg szélre. Ilyen esetekben 90%-os hőveszteség is felléphet, aminek következtében kifűthetetlenné válik az épület.
Az ellenőrizetlenül vándorló levegő további problémát is okoz: az épületek használatából elkerülhetetlenül keletkező pára legnagyobb része (97%-a) a levegővel együtt mozog, mivel mindkettő gáznemű anyag.
Szivárgó szerkezetbe a levegővel együtt mozgó pára könnyedén bejut, majd fennakad, azaz hűvösebb helyre érve a harmatponton víz formájában kicsapódik. A víz legalább hússzor jobb hővezető (azaz rosszabb hőszigetelő), mint a hőszigetelő anyagok, emiatt jelentősen lerontja a hőszigetelési képességet.
Ezenkívül a víz jelenlétében megindul a penészképződés, a rothadás, mely higiéniai, egészségügyi problémákhoz és szerkezeti tönkremenetelhez is vezethet.
Jelenleg a helyszínen szórt uretán habok magától értetődő megoldásán kívül nem létezik olyan hőszigetelési mód, mely önmagában megszüntetné a filtrációs hőveszteséget és a filtrációs páravándorlást.
Légzárást ugyanis nagyon nehéz kialakítani, figyelembe véve, hogy nem légzáró kapcsolat:
Egy újabb magyarázat, miért válnak szinte lakhatatlanná a tetőterek a nyári kánikulai napok idején, és miért képesek a szórt habok akár fele-harmada vastagságban is kivédeni a túlmelegedést.
Az uretán habok már az 1960-as évek óta részei életünknek. Ez az anyag hőszigeteli hűtőszekrényeinket és melegvíz-tárolóinkat, ugyanis semmilyen más anyag nem képes 4-5 cm vastagságban hatékonyan 40-50 fokos hőmérsékletkülönbségeket fenntartani.
Bármilyen meglepő, de a különböző habszivacsok, matracok, autóülések mind-mind az uretán ipar termékei. A kémiai összetevők módosításával jelentős különbségek adódnak mind az előállítási módszerekben, mind a hab végleges fizikai tulajdonságaiban.
A kikötött poliuretán hab nem jelent semmilyen környezeti veszélyt, vagy egészségügyi ártalmat. A készítésekor viselt védőfelszerelés elsősorban a szórási köd kivédésére szolgál. Senki nem szeret uretán-cseppecskéket belélegezni, és inkább az egyszer használatos papírruhát dobjuk el, mint a munkaruháinkat.
Mi sem bizonyítja jobban az purhab hőszigetelések ártalmatlanságát, hogy az alváskomfortot növelő memóriahabos párnák és matracok is ugyanezen technológiával készülnek! Nagyban hozzájárul kényelem érzethez, hogy a memóriahabot - ahogy a hőszigetelő anyagokat általában - azért érezzük mindig melegnek, mert a testmelegünk nem „vezetődik” el a felületükről.
A két komponensből létrejövő uretán hab molekulái igen stabil kémiai kötést alkotnak. Az anyag rothadás- és korhadásmentes, ellenáll a penészedésnek, gombásodásnak. Nincsenek hatással rá a kötőanyagok (cement, mész, gipsz, bitumen).
A hab az épület élettartama alatt megőrzi ezen tulajdonságait, szakszerű kivitelezés esetén az öntapadása miatt sosem fog zsugorodni, megroskadni (ami nem mondható el sem a szálas, sem a cellulóz alapú hőszigetelésekről), elválni a felületről, elporladni.
Továbbá kedvező hőparamétereket mutat, széles hőmérsékleti tartományban (–200°C-tól +135°C-ig) ellenálló anyag. A poliuretán hab átlagos hővezetési tényezője: 0,020-0,030 W/mK.
A szigetelés egyenetlen felületével nem árt előre kalkulálni, mivel a zárt cellás hab az eredeti folyékony térfogat 30-40-szeresére tágul. A szórás nagyobb, egybefüggő, sima felületen plusz-mínusz 1 cm pontossággal kivitelezhető.
Viszont másik szerkezeti elemhez érve a csatlakozásnál akár plusz-mínusz 3 cm is lehet az eltérés, ami már jelentősnek mondható. Ennek fényében olyan helyeken célszerű gondolkodni az alkalmazásban, ahol kevésbé lényeges az esztétikum.
Például:
A kivitelezés igencsak hőmérséklet érzékeny, emiatt a szórás csak megfelelő hőmérsékleti körülmények között végezhető: legalább 10 Celsius-fokos felületi hőmérsékletet kell biztosítani, ami gyakorlatban folyamatos 15 Celsius-fokos levegőhőmérsékletet jelent.
A páratartalomra is figyelnünk kell, csak alacsony páratartalom mellett tudjuk a kivitelezést szakszerűen elvégezni. Az év bizonyos időszakaiban a napsütés párakicsapódást okoz, ami ellehetetleníti a munkavégzést.
Ezen kívül fontos a szélcsendes idő is, 10 km/h meg nem haladó szélerősség. A munkaterületet tekintve elengedhetetlen a száraz, por, olaj és zsírmentes felület.
A szórt poliuretán hab két vegyi komponens reakciójának eredményeképp jön létre. A komponensek felmelegítve kerülnek kifújásra, ebből kifolyólag csak a megfelelő felületi hőmérsékleten alkalmazható.
Ha a hőmérséklet nem megfelelő, úgy a forrón szórt komponenseket a környezeti hőmérséklet visszahűti és így nem megfelelő vegyi reakció jön létre. Ebből kifolyólag nem az a cella szerkezet alakul ki, mint optimális hőmérsékleten. Vagyis egy teljesen más anyagot kapunk, ami hőszigetelés szempontjából meg sem közelíti az optimális hőmérsékleten kifújt szórt poliuretán habot.
Az uretán habok szerkezetbe építve (eltakarva) az éghető anyagok közül a legjobb, közvetlenül a nem éghető utáni B-s1,d0 tűzvédelmi besorolásúak. Azaz nem csepegnek égve és füstképződésük is minimális, ám ennek ellenére még mindig éghető anyagoknak minősülnek.
Éppen ezért egy elkészült, egybefüggő habszigetelés közelében szigorúan tilos dohányozni, nyílt lánggal dolgozni, szikraképződéssel járó munkát (sarokköszörülést, hegesztést) végezni, legfeljebb miután elkészült a végleges (pl. gipszkarton) takarás.
Tudomásunk szerint kereskedelmi forgalomban nem létezik nem éghető hab, sőt, már a nehezen éghető kategória sem értelmezhető az új szabályozás szerint. Ha a kedves olvasó esetleg ilyeneket hall, akkor joggal kérdőjelezheti meg az őt ámító "szakember" hozzáértését!
A szórt poliuretán keményhab önmagában nem UV-álló, ezért a napsugárzástól egy erre kifejlesztett, speciális bevonó réteggel kell védeni! A napfény UV-sugárzása károsítja a poliuretán habot, megbontja a molekulák közötti kötést, és előbb rideggé, törékennyé teszi, majd szép lassan elporlasztja az anyagot.
Beltérbn az UV-állóság nem kérdés, kültéren védeni kell burkolatokkal, bevonatokkal, festéssel, kavicsterítéssel, bádogos szerkezettel.
Az anyag talán egyetlen hátránya, hogy UV-sugárzás hatására elbomlik, ezért valamilyen módszerrel óvni kell a közvetlen napfénytől. Erre cégünk egy ezüstszürke színű speciális védőbevonatot használ, hogy az elkészült szigetelés hosszú ideig megfelelően ellássa feladatát.
Ez a réteg a szórt hab vízszigetelését és mechanikus védelmét is ellátja, különösen azokban az esetekben, ahol a tető esése kisebb, mint 2 % és megállhat rajta a csapadékvíz.
Az UV-védő bevonat magasnyomású festékszórással vagy kézi hengerléssel hordható fel a felületre közvetlenül a szórás után, de legkésőbb a szórást követő öt napon belül. A kiváló minőségű alkalmazás feltétele a száraz és tiszta keményhab felület.
A tető karbantartása ezután az UV-sugárzás elleni védőbevonat ciklikus megújítását jelenti, amelynek hossza az épület helyzetétől és az időjárási körülményektől is függ, de általában 5 év.
Különböző szórt habok
Kiemelt hozzáadott érték a zárt cellás szórt uretán hab hasznosítását tekintve, hogy viszonylag kisebb rétegvastagságban is kiemelt hatékonyságú hőszigetelést biztosít. További előnye, hogy
A zárt cellás szórt hab alkalmazásának további kiemelt előnye, hogy minimum háromszor kedvezőbb hőszigetelő értékkel bír a nikecell anyagával összevetve, miközben hőhídmentes, egyöntetű felületet alkot.
hővezetési tényező (lambda): 0.021W/mK
testsűrűség: 40 kg/m3
tűzvédelmi osztály (szerkezetben): B-s1,d0
légzárási érték: < 0,002 l/m2s
páradiffúziós együttható (mű): > 92%
zártcella-tartalom: > 92%
Mindegy, hogy hő- vagy vízszigetelés, esetleg purhab szigetelés kapcsán venné igénybe cégünk szolgáltatásait, mi minden esetben személyre szabott, egyedi árakkal dolgozunk. Ennek köszönhetően mind magán, mind céges megrendelés kapcsán piacképes díjszabást kínálunk, rejtett költségek nélkül.
Tudjon meg többet és válasszon minket, amennyiben Önnek is fontos a precíz munkavégzés korrekt áron!
Ajánlatkérést követően és igény szerint cégünk munkatársai felkeresik a szóban forgó épületet, majd annak felmérése után pontosítják a korábbi kalkulációt a szigetelés árára vonatkozóan. Ezen pontok tisztázását követően kezdjük csak el a kivitelezést.
A szigetelendő felület számításánál a felületek tényleges terítékét vesszük alapul, áraink pedig vastagságfüggő négyzetméter árak!
Fontos tudni, hogy a szigetelés árát számos tényező befolyásolhatja. Például, ha a felület tisztításra, mosásra szorul szigetelés előtt, vagy ha 8 méternél magasabb munkamagasságon kell a szigetelést végezni.
Kedvezményeket a megrendelt felület nagyságának függvényében tudunk biztosítani.
Elvégzett munkáinkra általában 10 év garanciát vállalunk.
Szakembereink mögött több éves tapasztalat áll épület szigetelés terén, így garantáltan megtalálják a legjobb megoldást az épületed kapcsán is.
A nyitott cellás hab főként a lakóházak belső szigeteléséhez ajánlott. Már csak azért is, mivel felületre kifújva és százszorosára tágulva minden résbe hatolva képez hőhídmentes, egyöntetű, elsőrendű hő- és hangszigetelést.
A használatának létjogosultságát az a körülmény indokolja, hogy a zárt cellás hab különleges tulajdonságaira nem feltétlenül van mindig szükség. Például a tetőtéri hőszigetelésnél, ahol tetőfólia gondoskodik az eső és porhó elleni védelemről.
Fontos tudni, hogy a nyitott céllás hab nem terhelhető, továbbá célszerű óvni nedvességgel és a páradiffúzióval szemben.
Alkalmazási területek:
hővezetési tényező (lambda): 0.035W/mK
testsűrűség: 15 kg/m3
tűzvédelmi osztály (szerkezetben): B-s1,d0
páradiffúziós együttható (mű): 11,44
Mindegy, hogy hő- vagy vízszigetelés, esetleg purhab szigetelés kapcsán venné igénybe cégünk szolgáltatásait, mi minden esetben személyre szabott, egyedi árakkal dolgozunk. Ennek köszönhetően mind magán, mind céges megrendelés kapcsán piacképes díjszabást kínálunk, rejtett költségek nélkül.
Tudjon meg többet és válasszon minket, amennyiben Önnek is fontos a precíz munkavégzés korrekt áron!
Ajánlatkérést követően és igény szerint cégünk munkatársai felkeresik a szóban forgó épületet, majd annak felmérése után pontosítják a korábbi kalkulációt a szigetelés árára vonatkozóan. Ezen pontok tisztázását követően kezdjük csak el a kivitelezést.
A szigetelendő felület számításánál a felületek tényleges terítékét vesszük alapul, áraink pedig vastagságfüggő négyzetméter árak!
Fontos tudni, hogy a szigetelés árát számos tényező befolyásolhatja. Például, ha a felület tisztításra, mosásra szorul szigetelés előtt, vagy ha 8 méternél magasabb munkamagasságon kell a szigetelést végezni.
Kedvezményeket a megrendelt felület nagyságának függvényében tudunk biztosítani.
Elvégzett munkáinkra általában 10 év garanciát vállalunk.
Szakembereink mögött több éves tapasztalat áll épület szigetelés terén, így garantáltan megtalálják a legjobb megoldást az épületed kapcsán is.
Ajánlat az Ön igényei szerint
Mindegy, hogy hő- vagy vízszigetelés, esetleg purhab szigetelés kapcsán venné igénybe cégünk szolgáltatásait, mi minden esetben személyre szabott, egyedi árakkal dolgozunk. Ennek köszönhetően mind magán, mind céges megrendelés kapcsán piacképes díjszabást kínálunk, rejtett költségek nélkül.
Tudjon meg többet és válasszon minket, amennyiben Önnek is fontos a precíz munkavégzés korrekt áron!
Ajánlatkérést követően és igény szerint cégünk munkatársai felkeresik a szóban forgó épületet, majd annak felmérése után pontosítják a korábbi kalkulációt a szigetelés árára vonatkozóan. Ezen pontok tisztázását követően kezdjük csak el a kivitelezést.
A szigetelendő felület számításánál a felületek tényleges terítékét vesszük alapul, áraink pedig vastagságfüggő négyzetméter árak!
Fontos tudni, hogy a szigetelés árát számos tényező befolyásolhatja. Például, ha a felület tisztításra, mosásra szorul szigetelés előtt, vagy ha 8 méternél magasabb munkamagasságon kell a szigetelést végezni.
Kedvezményeket a megrendelt felület nagyságának függvényében tudunk biztosítani.
Elvégzett munkáinkra általában 10 év garanciát vállalunk.
Szakembereink mögött több éves tapasztalat áll épület szigetelés terén, így garantáltan megtalálják a legjobb megoldást az épületed kapcsán is.
Akik már bizalmat szavaztak nekünk…
KAPCSOLATFELVÉTEL
Töltse ki és küldje el a kapcsolatfelvételi űrlapot, vagy keressen minket a megadott elérhetőségeken.
Hívjon minket
Írjon e-mailt
Dotra Group Kft (levelezési cím)
7622 Pécs, Nagy Lajos király útja 14. fszt. 3.