Energetikai korszerűsítés hatékonyan
A hőszigetelés erősítése csak energiahatékonyság javításának egyik eszköze.
Az energiatakarékosság kérdését komplexen vizsgálva gondoskodni kell az energia előállításának minél hatékonyabb folyamatáról, vagyis…
Kizárólag ezek szoros és megtervezett összhangja fogja biztosítani az optimális eredményt.
Előnyök és hasznosság
Az energetikai korszerűsítés igényes kivitelezése hatékonyan segíti elő ingatlanának környezetbarát, fenntartható üzemeltetését, lehetőség szerint megújuló energiaforrások minél nagyobb arányú használatával.
A munkálatok eredményeként a rezsiköltségek minimalizálásán, a költséghatékony üzemeltetésen és az energiatakarékosságon túl az épület a kényelmet is maximálisan szolgálja.
Sőt, akár a rezsi nélkül működő passzívházak kivitelezése is reális cél lehet.
Energetikai korszerűsítés pályázattal
Az energetikai korszerűsítés, az energetikai felújítás tipikusan a fűtésrendszer cseréjét vagy korszerűsítését, a nyílászárók cseréjét vagy korszerűsítését és az épület külső hőszigetelését jelenti.
A nyílászárók cseréje légcserélő rendszer beépítésével szinte mindig az energetikai korszerűsítésre része. Egy átlagos családi háznál a tető szigetelése, a külső szigetelés és a nyílászárók cseréje a rezsiköltségeket akár 80-90 százalékkal is csökkentheti havonta.
Az energetikai korszerűsítés része sok esetben napelemek, napkollektorok felszerelése a tetőre. A régi fűtési rendszer geotermikus fűtésre, hőszivattyú rendszerre történő cseréjével, vagy a régi gázfűtés és a radiátorok cseréje, korszerűsítése, elektromos fűtés telepítése.
Az átlagon felüli hőszigetelő-képességgel bíró lakások esetében már nem elegendő – de legalábbis nem célszerű a hagyományos ablaknyitogatós szellőztetés – gépészeti megoldásokra is szükség van.
Az ablakok nyitogatása, a huzat és az energiapazarlás már a múlté. Szellőztetőgépeink halkan, észrevétlenül és teljesen automatikusan biztosítják az épületek levegőcseréjét. Hővisszanyeréssel működő egyhelyiséges szellőztetők új építkezéshez és felújításhoz. Készülékeink energiatakarékos légcserét biztosítanak lakások, családi házak továbbá nem lakáscélú ingatlanok; vendéglátó egységek, irodák, közületek, iskolák és óvodák számára.
Előnyei:
Legmodernebb technológiák és megoldások
Kérje szakértőnk véleményét és energetikai számításait, hogy lássa mivel jár a legjobban.
A kivitelezéshez magasan képzett szakmai csapattal, energetikus szakmérnökkel állunk rendelkezésére.
Thermográfia
Egy ház gyenge pontjának feltérképezésére hőkamerás felvétel javasolt.
Diagnosztizálásra csak a téli fűtési időszak alkalmas, hiszen ekkor lehet mérni, hogy az előállított hőnek mekkora hányada távozik el veszteségként a külső felületeken keresztül.
A mérés szempontjából ideálisnak az mondható, ha a külső és belső levegő között legalább 15 fok hőmérséklet-különbség van.
Az érvényes kormányrendelet kimondja, hogy használt lakásokat csak az energetikai osztály besorolását dokumentáló Energiatanúsítvánnyal lehet értékesíteni. Ebben nagy szerepet játszhat az ablakok hőszigetelési képessége, ezért értéknövelő beruházás az ‘A’ kategóriás ablakok és ajtók beépítése.
Új épület építésekor, használt lakás, ház értékesítésekor, 1 évet meghaladó bérbeadás esetén, illetve az 1000 m2 alapterületet meghaladó állami tulajdonú, közhasznú intézmények esetén. Például az átírásnál a tulajdonjog-bejegyzési kérelem mellett az energiatanúsítványt is csatolni kell majd a földhivatalhoz.
Ugyanakkor ajánlott elvégeztetni az energetikai vizsgálatot akkor is, ha épületszerkezeti, vagy épületgépészeti átalakítást végeztetünk, illetve akkor is, ha energiahatékonysági pályázaton veszünk részt.
Ezen kívül, az épület átépítése, hozzáépítése vagy felújítása esetén, ha ezek a változások az energiafogyasztás csökkentéséhez vagy növeléséhez vezetnek, akkor új tanúsítványt kell készíteni.
Hosszú távú célja az, hogy 2022-től már csak alacsony – közel nulla – energiafogyasztású épületek kaphassanak építési engedélyt az Európai Unió területén.
Az irányelv egyik elemét az épületek energetikai tanúsítványai jelentik. Az irányelv szerint meg kell határozni az épület standard üzemeltetése során való tényleges és becsült energia felhasználást.
Az új építésű épületek számára az átadás pillanatában (a használatbavételi engedély megszerzése) valamint az eladásra kerülő épületek és helyiségek számára vagy bérelt helyiségek számára az összes dokumentummal együtt az energetikai tanúsítványt is be kell mutatni.
A háztartások az összes felhasznált energia kb. 40%-át hasznosítják ténylegesen, emiatt kiemelten fontos háztartásonként az energiafelhasználás csökkentése.
Erre irányuló törekvés az ún. Energetikai tanúsítvány létrehozása, mely egy olyan „címke”, amely az adott épület energiafelhasználásáról ad számot.
Új épületek esetén a tanúsítvány beszolgáltatásának kötelezettsége a beruházót terheli, eladás vagy bérlés esetén az eladót/bérbeadót terheli. A használatba adott épületek esetén ilyen dokumentum az építőipari munkák átvételére vonatkozó kérvénnyel és a használatbavételi engedély megszerzésével együtt adandó be a megfelelő építőipari felügyeleti szervhez.
50 négyzetméter alatti alapterületű épületre – például nyaralóra – nem kell energetikai tanúsítványt készíttetni. Ugyanakkor lakások esetén kisebb alapterületűre is kell ilyen, ha az egy 50 m2-nél nagyobb épületben van.
Mentesülnek továbbá az energiatanúsítványtól az évente 4 hónapnál rövidebb használatra szánt épületek (üdülő), a műemléki, helyi védelem alatt álló épületek, a mezőgazdasági épületek, sátorszerkezetek, műhelyek, illetve olyan épületek, ahol a belső technológiából származó hő nyereség nagyobb, mint 20 W/m3.
Keressen minket, szívesen segítünk ingatlanának energetikai korszerűsítésében.
Akik már bizalmat szavaztak nekünk…
KAPCSOLATFELVÉTEL
Töltse ki és küldje el a kapcsolatfelvételi űrlapot, vagy keressen minket a megadott elérhetőségeken.
Hívjon minket
Írjon e-mailt
Dotra Group Kft (levelezési cím)
7622 Pécs, Nagy Lajos király útja 14. fszt. 3.